Pokud jste to ještě neudělali, je třeba se tomu začít věnovat. Ostatní se již rochní v bazénech, pořádají plavecké závody a vy nic. Ale to všechno se dá velmi lehce napravit. Už i děti vás budou uhánět, aby se mohly vrhnou do víru vodních radovánek. Jak jistě uznáte, nejdůležitější součástí je filtrace. Ano, má pomocníky, ale bez ní by to prostě nešlo. Zhruba po týdnu by už nebyla voda tak kvalitní, jakou by voda v bazénu bezesporu být měla. Proto je třeba jí, tedy filtraci, věnovat náležitou pozornost. Hlavní věcí je samozřejmě samotné filtrační médium. Můžete mít zařízení jaké chcete, pokud tam máte písek desátým rokem a filtrace běží v kuse, asi nebudou výsledky na příliš vysoké úrovni. Proto je třeba podniknout zásadní kroky. U filtrace kartušové je to výměna kartuše samotné. Ta nestojí mnoho času a je to poměrně rychlá záležitost. Ovšemže to nebude zadarmo.
U filtrace pískové je to podobná záležitost. Jen s tím rozdílem, že kartuše je nutno měnit poměrně často. Písek jednou za dva roky nebo podle potřeby. Pokud není bazén v provozu nějak často, vydrží písek i déle. Vy sami víte, jak dlouho tam máte zrovna tady tento. Takže může být možné, že je třeba jej vyměnit. Zde je však třeba zbystřit pozornost. Chcete opět použít písek? Nechcete vyzkoušet raději zeolit? Že nevíte, co to je. Nevadí. Uvedu základní rozdíl.
Voda přes písek obtéká. Zrníčka písku jsou pórovitá a voda se jejich obtékáním čistí. Zrníčka zeolitu však v sobě mají mikroskopické tunýlky, takže voda protéká ne kolem nich, ale jejich vnitřkem. Takže se dá napsat, že protéká přímo přes ně. Tím je čistící schopnost mnohokrát násobena. Takže se ušetří na provozu samotném, tedy za elektřinu. Zeolit do filtrace je možno zakoupit přímo přes odkaz zde. Stačí jen na něj kliknout a rázem jste přímo u prodejce, kde si jej můžete objednat.